İş sağlığı ve güvenliği raporlama yazılımı – Techno Report 

İşyerlerinde tespit edilen tehlikeli durumlar çoğu zaman bildirilerek kayıt altına alınamıyor. Bunun ana nedenlerinden birisi bildirim süreçlerinin karmaşıklığı ve zaman alması. 

Bir Ege Consulting markası olan Ege Techno, hazırladığı Techno Report İSG yazılımı ile tehlikeli durum bildirim ve takip süreçlerini artık oldukça basit hale getirmekte. Bildirim süreçlerinin basit olması, tehlikeli durumların sadece İSG profesyonelleri değil diğer çalışanlar ve yöneticiler tarafından tespit edilmesi ve bildirilmesini de teşvik etmekte. 

Uygulama aksiyon takiplerini de yapabildiği gibi tehlikeli durumlara yönelik veri analizleri de sunabilmekte. 

Uygulama aynı zamanda bildirim yapan çalışanlara puan vererek tehlikeli durum bildirimleri süreçlerinde teşvik uygulamalarının da önünü açmakta. 

Uygulama amacı 

Yeni nesil İSG yazılımı Techno Report, işyerlerinde gözlemlenen tehlikeli durumların; 

 • her çalışan grubu tarafından kolaylıkla raporlanabilmesi,
 • gözlemlerin kayıt altına alınarak farklı metriklerde proaktif data sağlayacak istatistiki veriler derlenebilmesi,
 • gözlemlere yönelik aksiyonların tanımlanması ve takibinin sistematik olarak yapılabilmesi,
 • tehlikeli durum bildirimi yapan çalışanlara puan sağlanması yolu ile bildirimi teşvik etmek, yolu ile proaktif bir bakış açısı ile işyerinde tehlikelerin öncesinde tespit edilmesi ve önlemler alınarak olası kazaların önlenmesi amacıyla geliştirilmiştir. 

Kolay ve anında raporlama 

İşyerinde görev yapan süpervizör, mühendis, şef, müdür ve İSG profesyonellerinin (user olarak anılırlar) sahada gözlemledikleri tehlikeli durumları, telefonlarına yükledikleri Techno Report mobil uygulamasında kendi hesaplarından kolaylıkla bildirebilirler. 

User tarafından yapılan bildirim, gözlemin tehlike kodu, konumu, ilgili ekip detayları, tarih, saat, gözlem açıklaması, en fazla 4 adet fotoğraf ve öneri ile birlikte mobil uygulama işyeri yöneticisine (superuser) iletilir.   

Bildirilen raporun formatsal ve teknik süzgeçten geçirilmesi ve aksiyon tanımlama 

Superuser, sahadan gelen gözlemi yazım hataları ve teknik açıdan inceler, düzeltmeler yapabilir. Gerekli düzeltmelerin yapılmasının ardından superuser gözlem için (en fazla 8 adet olacak şekilde) aksiyon tanımlar. Her bir aksiyonun hedef tamamlanma tarihini ve sorumlusunu da belirler. Aksiyonlar tanımlandıktan sonra superuser rapora son halini verir ve sisteme işler. Rapor sisteme işlendiğinde sorumlu olarak atanan user a bildirim ve eposta düşer. User kendi hesabına bağlandığında “Bana atanan raporlar” bölümünde kendisinin alması gereken aksiyonların bulunduğu raporları görüntüleyebilir. 

Rapor sisteme işlendiğinde uygulama PDF formatında bir rapor üretir. Bu rapor uygulama haricinde email ortamında paylaşılabilir. PDF ayrıca aksiyon sorumlusu hesabında da görüntülenebilir. 

Aksiyon takibi  

User kendisine atanan aksiyonu hayata geçirir, kanıtları ile birlikte kendi hesabından superuser a onaya sunar. Superuser aksiyonu onayladığında sistemde aksiyon “kapalı” olarak işaretlenmiş olur. Ekranında tüm aksiyonları kapanmış raporların yanında yeşil işaret bulunur. 

Superuser sistemden aksiyon listesini Excel’e export ettiğinde aksiyonların hangilerinin kapalı olduğunu da görüntüleyebilir. 

Tüm raporların loglanması ve istatistiki veri derleme

Superuser, aksiyonları tanımlanmış ve sisteme işlenmiş tüm raporları Excel’e export edebilir. Bu Excel dosyasında raporla ilgili tüm değişkenler bulunur. Excel’e export işlemi gerçekleştiğinde aynı zamanda aksiyonlar Excel dosyasında farklı bir sayfa olarak listelenir.

Veri analizi 

Superuser hesabından sistemde olan tüm gözlemlere yönelik, lokasyon, gözlem kategorisi, saat aralığı, gözlemci bazlı istatistiki veri çekebilir, grafikleri görüntüleyebilir.  

User ekleme & çıkarma 

Superuser, kendi uygulama ara yüzünden yeni user ekleyebilir, çıkarabilir. Her bir işyeri için talep edilen sayıda superuser hesabı açılabilir.  

Çalışma aygıtları ve temel teknik gereklilikler 

Tüm userlar uygulamayı mobil uygulama mağazalarından (App Store ve Google Play) indirerek kullanabilirler.

Superuser tüm işlevlerini mobil uygulamada yapabildiği gibi uyumlu görünümle PC ekranlarında da yapabilir.

Uygulama kullanımı için kesintisiz internete, IOS mobil işletim sistemleri için en az 10.1 ve ANDROID mobil işletim sistemleri için en az 9 sürümüne ihtiyaç duyulur. 

Techno Report’u yaklaşık 1 saat süren online bir sunum ile Sizlere tanıtmamızı isterseniz lütfen tıklayın. 

BİZE ULAŞIN

  Gözlem ve ramak kala raporlama, Dijital iş izin sistemi ve geribildirim yönetimi uygulamaları

  Bir Ege Consulting markası olan Ege Techno, iş raporlama, iş izin ve geri bildirim sistemini daha etkin, kullanıcılar için basit ve kolay izlenebilir olarak uygulanmasını sağlayacak mobil ve PC arayüzü bulunan mobil uygulama yazılımları geliştirmiştir. 

  Techno Report

  Gözlem ve Ramak Kala Raporlama Yazılımı

  Modern teknolojinin getirdiği kolaylıkları kullanarak, iş yerlerindeki tehlikeleri etkin bir şekilde raporlama ve yönetme imkanı sunar.

  Techno Permit

  Dijital İş İzin Sistemi Yazılımı

  Techno Permit, İSG açısından kritik faaliyetlerin kontrolünde iş izin sisteminin basit ve verimli uygulanmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.

  Techno Feed

  Geribildirim Yönetim Sistemi Yazılımı

  Kullanıcıların hizmetlerinizle ilgili geri bildirimlerini kolayca paylaşabilmeleri için tasarlanmış yenilikçi bir web uygulamasıdır.

  Yenilikçi iş uygulamalarımızla tanışın.