ISG Dijital İş İzni Yazılımı – Techno Permit  

İş izin sistemi, güvenli çalışma sistemlerinin bir parçası olarak kullanılan, genellikle yüksek riskli faaliyetlere başlamadan önce gerekli tüm önlemleri tanımlamak ve bu önlemlerin alındığından emin olmak için kullanılan resmi bir yazılı sistemdir. 

İş izni formu, birçok kritik faaliyet için güvenli çalışma sistemlerinin önemli bir parçasıdır. Çalışmanın ancak güvenli prosedürler tanımlandıktan sonra başlamasını sağlarlar ve öngörülebilir tüm tehlikelerin göz önünde bulundurulduğuna dair net bir kayıt ve kanıt sağlarlar.

Endüstride iş izin sistemleri yaygınca manuel olarak (kağıt üzerine yazılarak) kullanılmaktadır. Sürecin manuel yönetimi izin formlarını saha ortamında fiziksel unsurlardan korunamaması, zarar görmesi, formların bir noktadan başka bir noktaya ulaşımında gecikmelere ve zorluklara yol açması, insan hatasına çok açık olması ve loglama ve kayıt altına alınma sürecinin ayrı bir işgücü marifeti ile zaman alacak şekilde sürmesine neden olmaktadır. 

Bir Ege Consulting markası olan Ege Techno, iş izin sisteminin daha etkin, kullanıcılar için basit ve kolay izlenebilir olarak uygulanmasını sağlayacak mobil ve PC arayüzü bulunan bir mobil uygulama yazılımı geliştirmiştir. 

Uygulama amacı 

Techno Permit, Sahada tanımlı kritik faaliyetlerin başlamadan önce o kritik faaliyetle ilgili gerekli tüm tedbirlerin alındığını garanti altına almak üzere; faaliyeti gerçekleştirecek yetkilinin talep ettiği, farklı en az bir yetkilinin sahada gerekli önlemlerin alındığını kontrol ederek teyit ettiği ve faaliyetin başlamasına onay verdiği, bu vesile ile kritik faaliyetin güvenli olarak başlaması ve devamını sağlar.

Uygulama detayları 

İşyerlerinde gerçekleşen kazaların büyük bir kısmı iş sağlığı ve güvenliği açısından kritik faaliyetler devam ederken meydana gelmektedir. İş sağlığı ve güvenliği açısından kritik faaliyet, rutin dışında özel ve hayati riskler içeren faaliyetleri ifade etmektedir. Bu faaliyetler, uluslararası kaynaklar dikkate alınarak 7 ana başlıkta ele alınmıştır. 

•         Kazı işleri (İş makinesi ile yapılan kazı ve hafriyat çalışmaları)

•         Kapalı – kısıtlı alanda çalışma (Tehlikeli atmosfer, patlama, sel, kurtarma güçlüğü gibi risklerin yüksek olduğu kapalı tanklar, depolar, altyapı menhol ve boruları gibi içinde insanların çalışması için tasarlanmamış alanlar)

•         Yüksekte yapılan çalışmalar (Çatı, çelik montajı, asansör şaftları gibi yüksekten düşme risklerinin bulunduğu çalışmalar)

•         Sıcak işler (Kesme, kaynak, kesim gibi kıvılcım veya alev çıkartarak yangın riski oluşturan faaliyetler)

•         Enerji altında çalışma (Canlı elektrik hattı üzerinde yapılacak bakım ve onarım faaliyetleri)

•         Basınç altında çalışmalar (Hidrostatik, pnömatik testler gibi yüksek basınç kullanılarak yapılan çalışmalar)

•         Tehlikeli maddelerle çalışma (Kimyasal maddelerle çalışma, biyolojik riskler içeren faaliyetler gibi) 

Techno Permit, belirtilen bu faaliyetlerin tehlikelerinin tanımlanabilmesi, tehlikelere karşılık önlemlerin hayata geçirildiğini garanti altına alınması, güvenli bir şekilde başlatılması ve devamı, iş izni süreçlerinin bir kontrol panelinden takibi ve kayıt altına alınması ve veri analizi yapmaya olanak sağlayacaktır.

Kullanıcı türleri 

Saha faaliyet yöneticisi – Permit requester

İş izin koordinatörü – Permit coordinator

İş izni onay merci – Permit issuer

Uygulama özellikleri 

 • Projeye / işyerine özel iş izni gerektiren faaliyet belirleyebilme
 • Projeye / işyerine özel iş izni gereklilikleri soru listesi tanımlayabilme
 • Veri analizi – açılan, kapanan, askıya alınan iş izinlerine yönelik farklı parametrelerde istatistiki veri çekebilme
 • Şirket superuser ı tarafından permit requester, ve issuer tanımlaması yapılabilmesi
 • Gerektiğinde iki mercili izin onay mekanizması
 • Issuer tarafından anında iznin askıya alınması
 • Coordinator ekranından sürecin dashboardının takip edilmesi
 • Talep edildiğinde iznin PDF çıktısının alınması ve dokümante edilebilmesi
 • İzin süresi uzatma talebi yapılabilmesi.
 • Fotoğraf yükleme
 • KKD belirleme
 • Mobil bildirim ve eposta ile onay talepleri ve uyarılar

Çalışma aygıtları ve temel teknik gereklilikler 

Tüm kullanıcılar uygulamayı mobil uygulama mağazalarından (App Store ve Google Play) indirerek kullanabilirler.

Permit coordinator tüm işlevlerini mobil uygulamada yapabildiği gibi uyumlu görünümle PC ekranlarında da yapabilir.

Uygulama kullanımı için kesintisiz internete, IOS mobil işletim sistemleri için en az 10.1 ve ANDROID mobil işletim sistemleri için en az 9 sürümüne ihtiyaç duyulur. 

Techno Report’u yaklaşık 1 saat süren online bir sunum ile Sizlere tanıtmamızı isterseniz lütfen tıklayın.

BİZE ULAŞIN

  Gözlem ve ramak kala raporlama, Dijital iş izin sistemi ve geribildirim yönetimi uygulamaları

  Bir Ege Consulting markası olan Ege Techno, iş raporlama, iş izin ve geri bildirim sistemini daha etkin, kullanıcılar için basit ve kolay izlenebilir olarak uygulanmasını sağlayacak mobil ve PC arayüzü bulunan mobil uygulama yazılımları geliştirmiştir. 

  Techno Report

  Gözlem ve Ramak Kala Raporlama Yazılımı

  Modern teknolojinin getirdiği kolaylıkları kullanarak, iş yerlerindeki tehlikeleri etkin bir şekilde raporlama ve yönetme imkanı sunar.

  Techno Permit

  Dijital İş İzin Sistemi Yazılımı

  Techno Permit, İSG açısından kritik faaliyetlerin kontrolünde iş izin sisteminin basit ve verimli uygulanmasını sağlayan bir mobil uygulamadır.

  Techno Feed

  Geribildirim Yönetim Sistemi Yazılımı

  Kullanıcıların hizmetlerinizle ilgili geri bildirimlerini kolayca paylaşabilmeleri için tasarlanmış yenilikçi bir web uygulamasıdır.

  Yenilikçi iş uygulamalarımızla tanışın.